• 980x300 crkva lijeva strana

 • 980x300 crkva izvana

 • 980x300 kajz pan1

Ugodnu vijest oglašujte, neka se čuje, objavljujte do nakraj zemlje: Gospodin izbavi narod svoj, aleluja!

Ulazna pjesma 6. vazm. nedj. (usp. Iz 48, 20) 

pozdravkrižu

 

Loviti ljude u mrežu Kristovu

6. veljače 2022.

PETA NEDJELJA KROZ GODINU (C)

06022022.Čudesan ulov na Kristovu riječ

DUHOVNA MISAO. 5NKG.C

Početak evanđeoskog ulomka pete nedjelje kroz godinu govori o tome kako se narod gurao oko Isusa da bi čuo Božju riječ. Ljudi su ostavili svoju svakodnevicu i pošli ususret Kristu da bi čuli riječ koja nije samo informativnog, već ponajprije formativnog karaktera, jer potiče na promjenu života koji bi valjalo ostvariti po Isusovu primjeru.

Nakon završetka navještaja životvorne riječi, Isus kaže Petru da izveze na pučinu baciti mreže, što Petar i čini, iako je njegov prethodni trud bio bez ploda. Time što je u vjeri poslušao Isusa, Petar je ulovio riba kao nikada do tada. Dakako, bio je impresioniran ulovom, ali još više spoznajom da se pred njim nalazi utjelovljeni Božji Sin.

Shvaćajući svoju slabost i grešnost, Petar tjera Isusa od sebe jer mu nije jednostavno stajati pred Bogom. Isus ga ohrabruje, zna njegovo srce, koje je grešno, ali i ljubavi puno. Ne gleda samo njegovu prošlost i sadašnjost, već budućnost. Vidi u njemu potencijal da bude njegov vjerni sluga te mu daje novo poslanje: loviti ljude. Dok izvaditi ribu iz vode znači ubiti ju, izvući čovjeka iz vode znači spasiti ga od smrti.

To je misija svakoga od nas: da se odazovemo Isusovom pozivu kako bi navještajem njegove Radosne vijesti i primjerom života izvukli ljude iz smrtnog okruženja i uputili ih ususret onome koji je jedini ispravni Put, Istina i Život svakog čovjeka.

 

 • Škrabica mudrosti

  Škrabica mudrosti

  Ovdje možete pronaći raznoliko duhovno blago koje će Vam usmjeravati korake prema Spasitelju svijeta, Isusu Kristu... te prema svakom čovjeku
  Read More
 • Vijesti iz Vatikana

  Vijesti iz Vatikana

  Papina poruka za korizmu 2022.   https://ika.hkm.hr/novosti/papina-poruka-za-korizmu-2022/      . . .    > Angelus 6. siječnja 2022. na Trgu sv. Petra u
  Read More
 • Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Naša obitelj slavi crkvenu godinu

  Ova jedinstvena knjiga prati tijek crkvene godine te na razumljiv način opisuje blagdane, liturgijske pojmove, vjerničke običaje i još puno
  Read More

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i petak, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija