"Naraštaji prolaze, stoljeća prolaze, ali Božje pismo i Božja riječ - koje trebaju čitati - ostaju."

Sveti Augustin

Pokaži mi, Gospodine, putove svoje!

24. siječnja 2021. - 3. nedjelja kroz godinu - Nedjelja Božje riječi

> Tjedne župne obavijesti

> Tjedni raspored bogoslužja i misnih nakana

> Raspored liturgijskih čitača

3B 24012021 NedjBožjeRiječi

Još prošle godine, papa Franjo je ovu treću nedjelju kroz godinu proglasio nedjeljom Božje Riječi. To je poticaj nama kako bismo se preispitali: na koje smo mjesto smjestili utjecaj Riječi Božje u svojim životima?

Često se čuje od ljudi kako Bog šuti, Bog se povukao ili Bog nas je napustio… usudi se čovjek i prozvati svoga Stvoritelja: Gdje si sada? Sve je to čovjeku dopušteno, a Bog ostaje stalan, nepromjenjiv i uvijek prisutan. I stalno govori, ne prestaje nam govoriti.

Riječ Božja koju slušamo na svetoj misi nije novinski članak koji nam opisuje kako je to bilo u Isusovo vrijeme, i ranije. Koncilska konstitucija o svetoj liturgiji kaže da je Bog prisutan u svojoj riječi jer on govori kad se u Crkvi čitaju sveta Pisma.

Bog govori i danas te nas poziva kao apostole Šimuna i Andriju, a opet se čuje kako ima onih koji ne znaju kamo i kako dalje. Moli Boga s psalmistom da ti pokaže svoje putove, jer nema sumnje ni dvojbe: pozvan si, pozvana si, ići za Njim. Odvaži se i kreni!

z lin

"Što tražite?"

17. siječnja 2021. -  2. nedjelja kroz godinu (B)

02B 17012021

Vrijeme božićnog slavlja je završeno i nastavljamo svoj hod ususret vremenu korizme, a kako vrijeme brzo leti onda nemamo vremena za gubljenje. Bilo bi dobro da ovo vrijeme nakon slavlja iskoristimo za prebiranje u svome srcu o svemu što nam se dogodilo i ne bi bilo loše malo primiriti svoje aktivnosti. Dobro je nekada prepustiti se uhodanom i provjerenom molitveno-duhovnom rasporedu.

"Ti si Sin moj, ljubljeni! U tebi mi sva milina!"

10. siječnja 2021. - Krštenje Gospodinovo

Krštenje Krista by Daniel Bonnell

Krštenje Krista (autor: Daniel Bonell)

Ovih božićnih dana Crkva nam je ponudila najizvrsniju hranu na stolu Riječi. Slušali smo više puta početak Ivanova evanđelja, Pavlove poslanice, proroka Izaiju – uživali smo razmatrajući Riječ Božju i ulazeći u otajstvo Božića koje smo slavili.

Novi savez

20. prosinca 2020. - ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA (B)

4B adv 2020 navještenje

Navještenje (autor: pater Marko Ivan Rupnik)

NEDJELJNA KRATKA MISAO

U evanđelju posljednje nedjelje došašća čitamo o događaju navještenja. Navješćuje nam se dolazak Spasitelja. Počinje anđeo: Zdravo, milosti puna! Gospodin s tobom!

SWIFT: ZABAHR2X

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota