"Vaša je radost u dobru koje činite, u veselju koje širite, u smiješku koje će oko vas procvasti, u suzama koje ćete obrisati."

(sv. Ivan Pavao II.)

Otvaraš ruku svoju, Gospodine, i sitiš nas

25. srpnja 2021.

17. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

> Župne obavijesti

> Raspored bogoslužja i misnih nakana

> LČ 7 2021

> LČ 8 2021

17nkg2021

U današnjem evanđelju čitamo o događaju kad je Isus sa pet kruhova i dvije ribice nahranio pet tisuća ljudi. Papa Franjo, tumačeći taj događaj kaže:

„Mnoštvo je pogođeno čudom umnoženja kruha; ali dar što ga Isus daje je punina života za gladnog čovjeka. Isus taži ne samo materijalnu glad, već onu dublju, glad za smislom života, glad za Bogom. Pred patnjom, osamljenošću, siromaštvom i teškoćom tolikih ljudi, što možemo učiniti? Žaliti se ništa ne rješava, ali možemo ponuditi ono malo što imamo, poput dječaka iz Evanđelja. Sigurno imamo nekoliko sati vremena, neki talent, neko znanje... Tko od nas nema svojih 'pet kruhova i dvije ribe?'

Svi ih imamo! Ako smo spremni staviti ih u ruke Gospodnje, bit će dovoljni da u svijetu bude malo više ljubavi, mira, pravde, i iznad svega radosti. Koliko je potrebna radost u svijetu! Bog može umnožiti naše male geste solidarnosti i učiniti nas dionicima svoga dara“ (Papin nagovor uz molitvu Anđeo Gospodnji 26.7.2015.).

Danas, na svjetski dan djedova, baka i starijih osoba, ponudimo svoje kruhove i ribice Gospodinu. Posjetimo svoje djedove, bake ili drugu stariju osobu i uočimo kako će Gospodin umnožiti naše darove. Učinimo to radosnog srca jer Bog ljubi vesela darivatelja!

z lin

Hajdete i vi u osamu

18. srpnja 2021.

16. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

16nkg.2021.odmor

Nakon poslanja i misije koje je Isus dao svojim učenicima, u evanđelju šesnaeste nedjelje kroz godinu čitamo kako su se apostoli vratili k Isusu izvještavajući ga kako je bilo na tom zadatku.

Poče ih slati

11. srpnja 2021.

15. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

15nkg.b. poslani

Evanđelje je sve samo ne statično. Ono iziskuje od nas trajno kretanje i hod ususret drugima koji još nisu čuli za Radosnu Vijest.

Samo ljudi vjere vide Božje svjetlo

4. srpnja 2021.

14. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

14B jesus in der synagoge

Današnji evanđeoski izvještaj – kratak je i bez okolišanja. Isus pokušava ostati vjeran svome poslanju i u svom zavičaju, no nevjera njegovih zemljaka to mu onemogućava.

Okrenuo si plač moj u igranje

27. lipnja 2021.

13. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

13nkg2021 Ruka i haljina

Naslov ove misli, redak iz tridesetog psalma, mogao bi biti i sažetak nedjeljnih čitanja. Mnoštvo ljudi prati Isusa na njegovim putovanjima, gdje god krene, ljudi se okupljaju, željni su njegove riječi.

Što ste bojažljivi?

20. lipnja 2021.

12. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

12nkg Krist stišava oluju Rembrandt

Evanđelje dvanaeste nedjelje kroz godinu želi presjeći sve strahove koji nas moguće povremeno salijeću, a namjera im je paralizirati nas za našu svakodnevicu i konačno za poslanje koje imamo izvršiti.

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

U srpnju i kolovozu ured radi utorkom i četvrtkom od 17:00 do 18:00.

U hitnim se slučajevima možete javiti svaki dan prije ili poslije mise.

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

U srpnju i kolovozu nedjeljom nema večernje mise.