"Mi smo upoznali ljubav koju Bog ima u nama i povjerovali joj."

Iz Prve Ivanove poslanice (1 Iv 4, 16)

Župnikova božićna čestitka, 2021.

bozicna zvijezda 2021

Dragi župljani, braćo i sestre u Kristu!

Slavljem svetkovine Rođenja Isusova spominjemo se jedinstvenog i uzvišenog Božjeg zahvata koji je u potpunosti promijenio svjetsku povijest i tijek vremena.

Vječni i svemogući Bog ponizio se postavši čovjekom da čovjeka uzvisi i daruje mu mogućnost vječnog bivstvovanja s Bogom i u Bogu.

Bog, koji je ljubav, daruje se nama da i mi međusobno jedni drugima poklonimo ljubav. Božić je prvenstveno dan sebedarja, čemu nas sam Bog poučava. Imajmo otvoreno srce jedni za druge, milosrđe za potrebite, ljubav za one koji nas ne razumiju i napadaju. Ispunjeni darovima mira, radosti i ljubavi koje nam Novorođeni daje, budimo i mi drugima donositelji tih nebeskih darova kako bi svijet, koji se gubi u beznađu, osvjetljavali Božjom prisutnošću. Budimo ljudi novog, boljeg svijeta koji će postati takvim samo ako ga počnemo mijenjati od sebe samih, jer mijenjajući sebe potičemo i druge da svoj život preobražavaju u svjetlu Radosne vijesti koja nam poručuje da smo ljubljena djeca Božja.

Neka je svima čestit i blagoslovljen Božić te mirom i radošću ispunjena 2022. godina!

vlč. Krunoslav Kolar

upravitelj župe