"Mi smo upoznali ljubav koju Bog ima u nama i povjerovali joj."

Iz Prve Ivanove poslanice (1 Iv 4, 16)

Postati član obitelji Božje

26. prosinca 2021.

SVETA OBITELJ ISUSA, MARIJE I JOSIPA

bozic2021 josip botteri dini

Autor vitraja: Josip Botteri Dini

DUHOVNA MISAO. SVETA OBITELJ

U nedjelju nakon Božića slavi se blagdan Svete obitelji Isusa, Marije i Josipa u kojima imamo uzor kako vjerom i zajedništvom postići svrhu života.

Svaki od članova te obitelji svojevrsni nam je primjer kako se ponašati da to ostvarimo.

Evanđelje ne bilježi nijednu riječ koju je Josip izrekao, ali ističe kako je izvršio sve što je Bog tražio od njega. Marija je ona koja je pristala na volju Božju da bude Bogorodica, koja se u potpunosti podredila planu spasenja, koja uvijek usmjerava na Krista govoreći nam: "Što god vam rekne, učinite." Konačno, Isus je onaj koji je bio poslušan svojim roditeljima, koji je vršio volju Oca nebeskoga, koji se sav predao da navijesti Evanđelje Božje i da nas spasi.

I mi smo pozvani biti navjestitelji Evanđelja poput Isusa, spremni žrtvovati se do kraja za dobro drugih. Pozvani smo šutke prihvaćati i vršiti Božju volju poput Josipa te uvijek upućivati na Krista poput Marije, prebirući u srcima velika djela koja nam učini Svevišnji.

Ustrajmo u svetim krepostima kako bismo živeći po uzoru na Svetu obitelj i sami postali jednom dionici nebeske obitelji Božje.

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar