• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Mi smo upoznali ljubav koju Bog ima u nama i povjerovali joj."

 Iz Prve Ivanove poslanice (1 Iv 4, 16) 

pozdravkrižu

 

Biti bogonosci poput Marije

19. prosinca 2021.

ČETVRTA NEDJELJA DOŠAŠĆA (C)

4advC.Marijin pohod Elizabeti

DUHOVNA MISAO. 4DOŠ.C

Evanđelje Četvrte nedjelje došašća donosi nam događaj koji se zbio nakon navještenja od strane arkanđela Gabrijela, a koji je tom prilikom s Marijom podijelio radost da je Elizabeta u poodmakloj dobi začela sina.

Marija odmah hita u Gorje judejsko da s rođakinjom podijeli radost što nemoguće postaje moguće: starica i djevica Božjom odlukom bivaju nositeljice života.

Čim je Elizabeta čula Marijin glas, razveselilo joj se dijete u utrobi. Osnažena Božjim Duhom, Elizabeta dolazi do posebne spoznaje, a ta je da je Marija Majka Gospodinova, tj. Majka samoga Boga koji se u njoj utjelovio.

Zar nismo i mi po pričesti poput Marije nositelji živoga Boga u sebi? Zar taj isti Krist nije i u nama kad ga blagujemo? Zašto se onda drugi u prisutnosti nas pričešćenih ne napunjaju Duhom Svetim? Vjerojatno zato što smo zatvoreni za djelovanje Božje, zato što Isusa primamo u nečista srca i tako ga obeščašćujemo, vežemo mu ruke da ne djeluje preko nas. Onaj tko susreće Boga nužno se mora mijenjati.

Stoga je naš zadatak dopustiti Gospodinu da nas zahvati kako bismo svi postali prepoznatljivi kao bogonosci, baš poput Marije, koja neka nam u ovoj završnoj pripremi za slavlje Božića bude uzor da prihvatimo Božju volju te u djelo sprovedemo što god nam njezin Sin naredi. Neka svatko tko nas susretne doživi da u svome srcu doista nosimo Boga!

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija