"Mi smo upoznali ljubav koju Bog ima u nama i povjerovali joj."

Iz Prve Ivanove poslanice (1 Iv 4, 16)

Radujte se!

12. prosinca 2021.

TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA (C)

3advC. Radost darivanja potrebitima

DUHOVNA MISAO. 3DOŠ.C

Treća nedjelja došašća u tradiciji se naziva Gaudete, što u prijevodu znači Radujte se!“To je Božji poziv svima nama da se radujemo životu jer smo otkupljeni i tu smo radost pozvani prenositi na druge.

Često nam sporedne stvari kradu radost te zaboravljamo živjeti punim plućima kao otkupljenici Božji.

Prečesto smo ljudi depresije i beznađa, na nama se ne vidi da je Bog postao čovjekom i da nas je spasio, da su nam vrata raja otvorena.

Radost je iskustvo Božje blizine. Ukoliko bi nas netko promatrao, mogao bi zaključiti da je Bog mrtav jer se ponašamo kao da Bog ne postoji ili, ako već postoji, kao da nije svemoćan i bitan. Radost vjere imamo priliku pokazati uvijek darujući onima koji su u potrebi, a osobito ove nedjelje kada se u Crkvi obilježava Nedjelja Caritasa.

Time pokazujemo svoju ljubav, ne onu emocionalnu, već djelotvornu, jer kada dajemo trebamo osjetiti radost što smo primili blagoslov da imamo i da možemo dati. Budimo radosni djelitelji onoga što nam je Bog dao, jer tko daje, prima. A prima od obilja Božje ljubavi koja ga potiče da bude radostan iz spoznaje da je Bog kraj nas i da nas nikada ne ostavlja.

Neka nas njegova blizina dotakne i potakne da budemo radosni navjestitelji Radosne vijesti kako bismo svi jednom uživali u Božjoj blizini koju nam je on u svojoj ljubavi darovao.

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar