• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Mi smo upoznali ljubav koju Bog ima u nama i povjerovali joj."

 Iz Prve Ivanove poslanice (1 Iv 4, 16) 

pozdravkrižu

 

Radujte se!

12. prosinca 2021.

TREĆA NEDJELJA DOŠAŠĆA (C)

3advC. Radost darivanja potrebitima

DUHOVNA MISAO. 3DOŠ.C

Treća nedjelja došašća u tradiciji se naziva Gaudete, što u prijevodu znači Radujte se!“To je Božji poziv svima nama da se radujemo životu jer smo otkupljeni i tu smo radost pozvani prenositi na druge.

Često nam sporedne stvari kradu radost te zaboravljamo živjeti punim plućima kao otkupljenici Božji.

Prečesto smo ljudi depresije i beznađa, na nama se ne vidi da je Bog postao čovjekom i da nas je spasio, da su nam vrata raja otvorena.

Radost je iskustvo Božje blizine. Ukoliko bi nas netko promatrao, mogao bi zaključiti da je Bog mrtav jer se ponašamo kao da Bog ne postoji ili, ako već postoji, kao da nije svemoćan i bitan. Radost vjere imamo priliku pokazati uvijek darujući onima koji su u potrebi, a osobito ove nedjelje kada se u Crkvi obilježava Nedjelja Caritasa.

Time pokazujemo svoju ljubav, ne onu emocionalnu, već djelotvornu, jer kada dajemo trebamo osjetiti radost što smo primili blagoslov da imamo i da možemo dati. Budimo radosni djelitelji onoga što nam je Bog dao, jer tko daje, prima. A prima od obilja Božje ljubavi koja ga potiče da bude radostan iz spoznaje da je Bog kraj nas i da nas nikada ne ostavlja.

Neka nas njegova blizina dotakne i potakne da budemo radosni navjestitelji Radosne vijesti kako bismo svi jednom uživali u Božjoj blizini koju nam je on u svojoj ljubavi darovao.

 

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija