"Nikada ne dopusti da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji."

Majka Terezija

Otvaraš ruku svoju, Gospodine, i sitiš nas

25. srpnja 2021.

17. NEDJELJA KROZ GODINU (B)

17nkg2021

U današnjem evanđelju čitamo o događaju kad je Isus sa pet kruhova i dvije ribice nahranio pet tisuća ljudi. Papa Franjo, tumačeći taj događaj kaže:

„Mnoštvo je pogođeno čudom umnoženja kruha; ali dar što ga Isus daje je punina života za gladnog čovjeka. Isus taži ne samo materijalnu glad, već onu dublju, glad za smislom života, glad za Bogom. Pred patnjom, osamljenošću, siromaštvom i teškoćom tolikih ljudi, što možemo učiniti? Žaliti se ništa ne rješava, ali možemo ponuditi ono malo što imamo, poput dječaka iz Evanđelja. Sigurno imamo nekoliko sati vremena, neki talent, neko znanje... Tko od nas nema svojih 'pet kruhova i dvije ribe?'

Svi ih imamo! Ako smo spremni staviti ih u ruke Gospodnje, bit će dovoljni da u svijetu bude malo više ljubavi, mira, pravde, i iznad svega radosti. Koliko je potrebna radost u svijetu! Bog može umnožiti naše male geste solidarnosti i učiniti nas dionicima svoga dara“ (Papin nagovor uz molitvu Anđeo Gospodnji 26.7.2015.).

Danas, na svjetski dan djedova, baka i starijih osoba, ponudimo svoje kruhove i ribice Gospodinu. Posjetimo svoje djedove, bake ili drugu stariju osobu i uočimo kako će Gospodin umnožiti naše darove. Učinimo to radosnog srca jer Bog ljubi vesela darivatelja!

z lin

Upravitelj župe