"Zemljo Hrvatska, Bog te blagoslovio! Uvijek ćeš imati povlašteno mjesto u mojoj ljubavi i mojoj molitvi."

Sveti Ivan Pavao II, papa

Mir vama!

18. travnja 2021.

TREĆA VAZMENA NEDJELJA

Rupnik.Uskrsli

"Uskrsli" (autor: pater Ivan Marko Rupnik)

U ovo vazmeno vrijeme koje traje skroz do svetkovine Duhova, evanđelja nam donose svjedočanstva o susretima s Uskrslim Isusom. Kod svakog ukazivanja Isus pozdravlja: Mir vama!

Isto tako, pokazuje svoje rane koje su dokaz Božje ljubavi i milosrđa, ali i podsjetnik nama ljudima – što smo sposobni učiniti. Učenici se boje, misleći da se radi o duhu. Isus nije duh, nije to neka sila, energija, snaga, moć …, a želeći im dokazati da je živ, uzima komad ribe i jede pred učenicima. To može samo živa osoba – duh i tijelo!

Isus nam želi i daje mir. Mir koji nije samo puko odsustvo rata i svađe, već mir kao stanje koje nam omogućava živjeti i djelovati u ovom svijetu kao kršćani. Zato i molimo u liturgiji: Jaganjče Božji koji oduzimaš grijehe svijeta, daruj nam mir. Potrebni smo jedinstva – zajedništva – cjelovitosti i potpunosti – a sve je to: mir!

Budimo i mi nositelji i činitelji mira! Mir vama!

z lin

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota