• 980x300 crkva lijeva strana

  • 980x300 crkva izvana

  • 980x300 kajz pan1

"Vaša je radost u dobru koje činite, u veselju koje širite, u smiješku koje će oko vas procvasti, u suzama koje ćete obrisati." 

(sv. Ivan Pavao II.)

pozdravkrižu

 

Isuse, uzdam se u tebe!

11. travnja 2021.

Druga vazmena nedjelja

NEDJELJA BOŽJEG MILOSRĐA

2 Vazm 2021 Divine Mercy

 

Današnjom nedjeljom završava vazmena osmina. U nekim našim krajevima ovu nedjelju nazivaju Mladi Uskrs, Bijela nedjelja ili od 2000. godine Nedjelja Božjeg milosrđa – kako ju je nazvao sv. Ivan Pavao II, papa, na temelju mističnih iskustava poljske redovnice sv. Faustine Kowalske.

Svaki naziv ove nedjelje ima svoju vrijednost i značenje, ali za naše vrijeme čini se da je ono o Božjem milosrđu najaktualnije. I nama se događa, kao i učenicima u današnjem evanđelju, da se u raznoraznim strahovima zatvaramo u neke svoje ograničene prostore, misleći tako da ćemo sami stvoriti svoj mir.

Uskrsli Isus ima snagu, i unatoč zidovima koje smo podigli, stati na sredinu i reći: Mir vama! Toga istog Isusa sveta Faustina vidjela je kao onoga koji ima srce, to jest ljubavi za svakoga od nas. Iz tog srca teku zrake vode i krvi. Vode koja nas čisti i krv koja nas otkupljuje od grijeha. On je Jaganjac koji oduzima grijehe svijeta i koji nam donosi mir!

Dajmo se ozračiti tim zrakama kako bismo ove živote živjeli s pouzdanjem u Gospodina!

 

z lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota, te po dogovoru

U srpnju i kolovozu ured radi utorkom i četvrtkom od 17:00 do 18:00. 

U hitnim se slučajevima možete javiti svaki dan prije ili poslije mise.

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

U srpnju i kolovozu nedjeljom nema večernje mise.

 

Lokacija