"Što Isus želi od nas? Hoće od nas da mu vjerujemo. Da s njime živimo. I da mu tako sve više postajemo sličniji, a time i ispravniji."

Benedikt XVI, papa (citat iz knjige "Svjetlo svijeta")

Uskrs - Nedjelja uskrsnuća Gospodinova, 2021.

4. travnja 2021.

Rupnik uskrs

Isusovo uskrsnuće (autor: pater Marko Ivan Rupnik)

Župnikova uskrsna čestitka, 2021.

Draga braćo i sestre u Kristu Uskrslom, dragi vjernici i župljani,

ovih dana, svetom liturgijom prošli smo cijeli put spasenja, od stvaranja do uskrsa. Svojim krštenjem postali smo dionici toga Djela spasenja koje je poduzeo Bog.

Čovjek se dao zavesti, otac laži odigrao je svoju igru i ponizio čovjeka, a čini to i danas. Dovodi ga do stanja neprepoznatljivosti, ne prepoznajemo više sliku Boga u čovjeku. Bog je morao djelovati. Radi ljubavi koju ima prema čovjeku, Bog se dao utjeloviti, razapeti na križ i dao se ubiti – to je bila cijena koju je platio kako bi čovjeka otkupio od Zla, to je bila slavna pobjeda nad smrću. Smrt je za nas ljude, do Isusa Krista, imala zadnju riječ – a sada je pobijeđena. Zadnju riječ preuzima Gospodar života i smrti – Bog Stvoritelj!

Nije samo Židovima takva žrtva križa sablazan, kao ni Grcima ludost – i samima nam je nejasan takav Čin. Ljubav objašnjava nemoć razumijevanja. Razum postaje nemoćan, tamo gdje nastupa otajstvo. A otajstvo naše vjere je:

Tvoju smrt, Gospodine, naviještamo,

tvoje uskrsnuće slavimo,

tvoj slavni dolazak iščekujemo.

Upravo to su otajstva koja slavimo ovih dana – a slavimo kada smo radosni. I unatoč (ne)prilikama u kojima živimo, Uskrs potpuno nadilazi ove prolazne kategorije – podiže ih na sasvim drugu razinu i u nama rađa nadu koja nam daje mir, živjeti ovo naše putovanje prema Obećanoj zemlji!

Sretan i blagoslovljen Uskrs! Aleluja!

Kajzerica, o Uskrsu 2021.

Željko Nestić

upravitelj župe