"Nacija koja ubija svoju djecu nema budućnosti."

* * *

"Braniti, promicati, častiti i ljubiti ljudski život zadaća je koju Bog povjerava svakom čovjeku, pozivajući ga kao svoju krhku sliku da sudjeluje u vlasti koju on ima nad svijetom."

Sv. Ivan Pavao II, papa (citati iz enciklike "Evangelium vitae" / "Evanđelje života")

Čiji si ti?

18. listopada 2020. - 29. nedjelja kroz godinu (A)

Tjedne župne obavijesti

Tjedni raspored bogoslužja i misnih nakana

Raspored liturgijskih čitača

29A 2020 denar

Čiji si ti? Ovo smo pitanje često slušali kao djeca kada smo se našli u društvu starijih, pa i sami možda već drugoj djeci postavljamo isto pitanje. Djeca, često zbunjena, odgovaraju: mamin ili tatin! I odgovor je donekle točan.

U svakodnevnom govoru zna se čuti izreka iz današnjeg evanđelja: „Dajte caru carevo, a Bogu Božje“ (Mt 22,15-21). Koristimo ovu izreku kada želimo jasno razdvojiti dvije stvari koje se olako stavljaju u isti red vrijednosti. Kada bi Bog bio u nizu nekog nabrajanja stvari, bića ili pojava - takva dilema bila bi možda i opravdana. Ali, Bog je Bog. Iznad je i cara i denara i Zakona - iznad je, i važnog sastanka, i poslovnog putovanja, i nedjeljne utakmice, i trgovačkog centra - Bog je Bog.

Novci pripadaju državi i zato se na novcu nalaze državna obilježja, slike državnih znakova. Sveto Pismo nas uči da smo stvoreni na sliku Boga. Vidi li se ta slika na tebi? Ili, jesi li carev ili Božji? Čiji si?

z lin

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota,