"Nikada ne dopusti da sretneš nekoga tko nakon susreta s tobom neće biti sretniji."

Majka Terezija

Petre, dođi!

9. kolovoza 2020. - 19. nedjelja kroz godinu (A)

19A 2020 Petar i Isus na vodi Rupnik

Petar i Isus na vodi (autor: Marko Ivan Rupnik)

Pozivaš me k sebi, Gospodine, iako znaš da sam slab i malovjeran i da ću posumnjati. Znaš da će mi valovi uliti strah u srce i da će me more poljuljati, kao što me tako često poljuljaju valovi ovoga svijeta, mojih životnih poteškoća.

Ali i opet me pozivaš k sebi da me poučiš da moram vjerovati. Da samo s vjerom mogu koračati naprijed, pa i po moru ako treba.

Učiš me da u mom srcu ne smije biti mjesta sumnjama pa i onda kada se čini da tonem sve dublje i dublje. Učiš me da ne spuštam svoj pogled, da ne gledam dolje, da se ne okrećem, nego da uvijek gledam u tebe, u tvoju ruku ispruženu iznad pobješnjelih valova. Ruku koja nudi sigurnost, ruku koja nudi spasenje. Ruku koja me tako često pridiže. Ruku koja me tako često spašava da se ne utopim u svojim grijesima. Ruku koja me tako često vraća na površinu onda kada potonem.

I koliko sam puta, poput Petra, kriknuo: „Gospodine, spasi me!“ Koliko puta sam bio slab, a ti si me osnažio. Koliko puta sam tonuo, a ti si me spasio. Koliko puta sam posumnjao, a ti mi oprostio. Isus me poziva – kreni!

z lin

Upravitelj župe