Vjeronauk za krizmanike - online

 

13.12.2020.

Krizmanici nastavljaju svoje online kateheze i trebaju predati ispunjene radne listove za treću katehezu - šaljite ih e-mailom, ostavite u župnom poštanskom sandučiću ili donesite na misu osobno.

 

. . . . .

 

Dragi krizmanici,

i roditelji krizmanika,

uslijed posebnih okolnosti života uzrokovanih koronavirusom te imajući u vidu ograničene mogućnosti okupljanja, predstavljam vam plan pripremnih kateheza za ovu neuobičajenu vjeronaučnu godinu! Pripravu smo podijelili smo u tri faze. Prva faza online kateheze, druga faza kateheze u crkvi i treća faza neposredna priprava za Slavlje svete potvrde. O datumu svete potvrde je dakako prerano govoriti. Važno je da kandidati za svetu potvrdu započnu pripravu - onako kako je sada to moguće - a svaka obrađena tema i predani radni list će se podrazumijevati kao dolazak na jednu katehezu. Ulazak u drugu fazu priprava moguće će biti samo onima koji predaju svoje radove kako je predviđeno.  

Na web stranicama naše župe  https://www.zupa-kajzerica.com/index.php/online-vjeronauk-za-krizmanike  nalaze se video i pisani materijali pomoću kojih ćete učiti. 

Predlažem ovaj tijek kateheze: najprije pogledati video-katehezu i videozapise, a zatim pristupiti čitanju radnih materijala u pdf formatu. U radnim materijalima na kraju dokumenta nalazi se u pdf formatu radni list. Taj list je potrebno isprintati (crno-bijelo), odgovoriti na zadatke te ga u nedjelju donijeti u crkvu (u sakristiji će se nalaziti kutija u koju trebate odložiti radne listove). Za neke tjedne je predviđeno da napišete kratak esej. Njih ćete isto odložiti u sakristiji. Na vrhu radnog lista/eseja upišite svoje ime i prezime te razred. Ukoliko netko nema mogućnosti ispisa radnog lista, može ga preuzeti u župnom uredu! 

Ujedno vas potičem da eventualna pitanja i komentare napišete na poleđinu radnog lista ili pošaljete na email župe Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

U nastavku dostavljam kratki pregled gradiva koje ćemo obraditi putem online vjeronauka tijekom sljedećih pet tjedana. Svaka točka pokriva gradivo koje trebate proučiti tijekom jednog tjedna:

 

1. tjedan: Crkva – djelo Duha Svetoga

- kateheza: radni materijali u pdf formatu

- interaktivni kviz: „Crkva - djelo Duha Svetoga“

- prilozi: videozapisi “Crkva” i “Oznake Crkve”

- video-kateheza: „Crkva - djelo Duha Svetoga“

2. tjedan: Sakramenti – dioništvo Božje milosti

- kateheza: radni materijali u pdf formatu

- interaktivni kviz: „Sakramenti - dioništvo Božje milosti“

- prilog: videozapis “Sakramenti ”

- video-kateheza: „Sakramenti - dioništvo Božje milosti“ 

3. tjedan: Sveta Potvrda

- kateheza: radni materijali u pdf formatu

- interaktivni kviz: „Darovi Duha Svetoga“

- prilozi: videozapisi “Silazak Duha Svetoga” i “Potvrda (Krizma, Firma)” 

4. tjedan: Slavlje sakramenta potvrde

- kateheza: radni materijali u pdf formatu

- interaktivni kviz: „Slavlje sakramenta potvrde“

- prilog: videozapis „Svetkovina Pedesetnice ili Duhova“ 

5. tjedan: Moje mjesto u Crkvi

- kateheza: radni materijali u pdf formatu

- interaktivni kviz: „Moje mjesto u crkvi“

- prilog: videozapis „Hrvatsko nadzemlje - Mi smo Katolička Crkva“ 

POSEBAN ZADATAK: sastaviti esej na temu: Koje je moje mjesto u Crkvi? ili Koje je moje mjesto u župnoj zajednici?

Kako bismo svi zajedno prolazili kroz nastavno gradivo, s katehezama bi trebalo početi u tjednu koji počinje u nedjelju 22.11.2020. Nastavljajući rad na katehezama plan je da krizmanici svoje radove predaju kako slijedi:  

: Radni list za 1. katehezu predati u nedjelju 29.11.2020.

: Radni list za 2. katehezu predati u nedjelju 06.12.2020.

: Radni list za 3. katehezu predati u nedjelju 13.12.2020.

: Radni list za 4. katehezu predati u nedjelju 20.12.2020.

: Radni list za 5. katehezu predati u nedjelju 27.12.2020.

Konačno svi listovi moraju biti predani do 24. siječnja 2021. kada započinje druga faza priprava – samo za one koji su predali sve svoje listove.

Dragi roditelji, potičem vas da zajedno sa svojom djecom upravo vi, u ovoj prvoj fazi, budete oni koji će ih pripravljati za sakrament svete potvrde. Djecu uputite na redovito sudjelovanje na nedjeljnoj svetoj misi, konačno, to su i sami kod upisa potpisali i izjavili - bilo bi dobro da ih podržite u održavanju danog obećanja i to ne samo radi krizme već radi života. Sveta misa je izvor i vrhunac kršćanskog života!

Neka vas sve prati Božji blagoslov i zagovor Blažene Djevice Marije u ovim specifičnim vremenima!

Zagreb - Kajzerica, 20.11.2020.

Vaš župnik

 

. . . . .

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

Upravitelj župe

vlč. Krunoslav Kolar

 

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i petak, te po dogovoru

 

SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa u 9:00

Župna misa u 11:00

Večernja misa u 18:30

 

Lokacija