Duhovsko bdijenje

30.05.2020.

Tekst: Anamarija Mesić

Duhovsko bdijenje 1

U subotu, 30. svibnja 2020., uoči svetkovine Duhova, u našoj župi Rođenja Isusova na Kajzerici, održano je večernje duhovsko bdijenje.

S prvim zvucima pjesme „Duše Sveti, dobrodošao“, upravitelj župe vlč. Željko Nestić izložio je Presveti Oltarski Sakrament prisutnim vjernicima na štovanje. Odaziv vjernika, uglavnom župljana je bio odličan i predviđena mjesta za sudjelovanje brzo su bila zauzeta.

Duhovsko bdijenje 2

Duhovsko bdijenje 3

Tijekom bdijenja prisutni su slušali biblijske tekstove i razmatranja na temu susreta ljudi s uskrsnulim Isusom Kristom i to: dolazak žena na prazan grob, ukazanje Isusa Mariji Magdaleni, ukazanje učenicima na putu u Emaus, ispovijest vjere apostola Tome nakon susreta s uskrslim Isusom, uzašašće Isusovo, čekanje apostola i Marije u gornjoj sobi na silazak Duha Svetoga te događaj prvih Duhova, silaska Duha Svetoga na Mariju i apostole…

Na kraju bdijenja prisutni su obnovili krsna obećanja i izmolili litanije Duhu Svetomu. Župni pjevači i svirači otpjevali su desetak prigodnih pjesama.

Bio je ovo lijep događaj u kojem je župna zajednica jednodušno uložila sve svoje talente kako bi ovo bdijenje učinilo dostojnim veličine same svetkovine, dolaska Duha Svetoga i osnutka Crkve.

Hvala Presvetom Trojstvu i Blaženoj Djevici Mariji na ovom bdijenju! (Anamarija Mesić)

z lin

SWIFT: ZABAHR2X