Druženje Obiteljske zajednice

30.05.2020.

Tekst: Tanja Klišanin Brčić 

OZ Kajz 30052020 1

Iako je subota, 30. svibnja, osvanula oblačna i mnogo tmurnija od očekivanog, neumorna ekipa Obiteljske zajednice župe Kajzerica nije se dala pokolebati. Uostalom, kako bi netko tko svoju duhovnost brusi i jača na redovitim sastancima pod budnim okom župnika Željka dozvolio da ga pokoleba nekoliko potencijalnih kapljica kiše.

Naoružani dobrom vjerom i praznim trbusima bacili smo se u organizaciju druženja na otvorenom. Veliki upitnik iznad glava nadvio je glavni organizator gospodin Brčić koji nam je, u stilu grčke proročice Pitije, davao informacije o lokaciji događanja.

Iako u početku nije izgledalo obećavajuće, gospodin organizator je uspio ishoditi sve potrebne dozvole i osigurati nam kvartovsku livadu za realizaciju ovog neupitno važnog događaja. Glavni i odgovorni roštilj-majstor bio je naš Krešo koji je doživio nesvakidašnji događaj kada ga je župnik Željko promovirao u župnog masterchefa. Nažalost, titula je jako brzo otišla u drugi plan kada se fokus s praznog lonca od roštilj delicija prebacio na brojne slastice nastale trudom i umijećem naših dama. Župnik je ovoga puta mudro izbjegao proglašenje glavne župne slastičarke te time spriječio potencijalne incidente.

Za nezaboravan provod najmlađih članova pobrinule su se naše stalne animatorice Dora i Ivona, a posao im je olakšao Zeko Flafi koji je plijenio pažnju i stoički podnosio sve nedaće proizašle iz dječjeg oduševljenja njegovom prisutnošću.

OZ Kajz 30052020 2

OZ Kajz 30052020 3

OZ Kajz 30052020 4

OZ Kajz 30052020 5

Na kraju dana došlo je vrijeme da osim tijela nahranimo i dušu. U 21:00 smo se okupili na duhovskom bdijenju u župnoj crkvi. Na bdijenju smo se ponovno uvjerili da bez duhovne dimenzije nema punine pa ni ovaj dan ne bi bio toliko poseban da ga nismo okrunili molitvom, promišljanjem i pjesmom praćenom nezaboravnim zvucima gitare, klavijatura, violine i kahona.

Do idućeg susreta svima nam želim djelovanje potaknuto Duhom Svetim! (Tanja Klišanin Brčić)

z lin

Kontakt

ŽUPA ROĐENJA ISUSOVA

Kajzerica

Ulica IX. Podbrežje 35

10020 Zagreb

info@zupa-kajzerica.com

Telefon  +385 1 655 02 93

 

ŽIRORAČUN

Zagrebačka banka d.d.

IBAN: HR9623600001101628709

SWIFT: ZABAHR2X

 

UREDOVNO VRIJEME ŽUPNOGA UREDA

17:00-18:00  utorak, četvrtak i subota

te po dogovoru


SVETE MISE NEDJELJOM

Jutarnja misa: 9:00

Župna misa: 11:00

Večernja misa: 18:30

 

Lokacija